Helgens A-lagsmatcher och de äldsta ungdomslagen

2018-05-18 14:48
Dags för helg igen, solen har skinit på Rågsveds IF i säsongsinledningen. Denna helg är det damerna som spelar hemma och de gör det som serietvåa. Laget möter rutinerade Nacka Allstars klockan 14.00 på Hagsätra IP , imorgon lördag. 

Herrarna åker ut till spelskickliga Tullinge för att försöka bärga viktiga poäng i ett skede när serien håller på att sätta sig. 

Våra äldsta juniorer, U 18 spelar mot Tyresö FF på söndag. Laget befinner sig just nu i serieledning efter att varit väldigt stabila i sitt försvarsspel de första fyra matcherna.

På flicksidan möter vårt U15 lag Stureby SK, även det på söndag.

Hemsidan önskar alla föreningens lag lycka till i helgen och påminner samtidigt om att kika in på Rågsvedsdagen i Rågsvedscentrum där en kan testa på fotboll med Rågsveds IF.

Trevlig helg!

Nyhetsarkiv